AYSAF FUARI

AYSAF Fuarı 63’üncü kez sektörden tam not aldı
Dünya ayakkabı sanayinin kalbinin attığı; AYSAF - Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, bu yıl da hem katılımcıların hem de sektör profesyonellerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. 63’üncü kez ziyaretçilerini ağırlayan fuarda 500’ün üzerinde firmanın sektöre ilişkin yeni ürün ve teknolojileri tanıtıldı.Türkiye’nin tek, Avrasya’nın ise en büyük ayakkabı yan sanayi fuarı olan AYSAF - Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı, devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile ziyaretçilerine ev sahipliği yaptı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Vakfı (TASEV) ve Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD) iş birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteğiyle organize edilen fuar, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 4 günde binlerce sektör profesyonelini ağırladı.

4 günde 12.500’ün üzerinde ziyaretçi

Aksesuar ve tekstil ürünlerinden kalıp, taban, topuk, küf, kimyasallar, bitmiş ve yarı mamul ham deri, suni deri ve deri işleme makinelerine kadar sektöre yönelik tüm yenilikçi ürünlerin sektör profesyonelleriyle 60 bin metrekarelik alanda buluştuğu Türkiye’nin tek ayakkabı san sanayi fuarını 4 günde 12 bin 500’ü aşkın kişi ziyaret etti.

İnovatif ürünler görücüye çıktı

Ayakkabı makinaları, yan sanayi üretim kapasitesi ve teknolojik alt yapısıyla zirveyi zorlayan Türk ayakkabı yan sanayi sektörü, firmaların geliştirdiği inovatif ürünlere de sahne oldu. Dünyanın ilk balık derisinin görücüye çıkarıldığı fuarda, ayrıca aksesuar ve tekstil ürünlerinden kalıp, taban, topuk, küf, kimyasallar, bitmiş ve yarı mamul ham deri, suni deri ve deri işleme makinelerine kadar sektöre yönelik yenilikçi ürünler de tanıtıldı.

Rusya milli katılım sağladı

Binlerce ziyaretçinin ağırlandığı fuara Rusya milli katılım sağladı. Fuarda Rusya, Pakistan, İran ve İspanya gibi birçok ülke katılımcı firmaları sektör profesyonellerinin yoğun ilgisi ile karşılaştı. 150 milyar dolarlık dünya ayakkabı pazarındaki rolünü her geçen gün belirginleştiren Türk ayakkabı sektörü de, yan sanayisi ile birlikte, fuarda en iyi şekilde temsil edildi.